45paidaf001 

Η τελική φάση του 45ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων (Final 6) θα διεξαχθεί στο Αγρίνιο στο χρονικό διάστημα από 20 έως 24 Ιουνίου. Θα επιχειρήσουμε σήμερα να ρίξουμε μια συνοπτική πρώτη ματιά στις ομάδες που θα συμμετάσχουν στην Τελική Φάση και στον τρόπο που προκρίθηκαν σε αυτή.

Στο τέλος του άρθρου υπάρχει αναφορά στο γήπεδο που θα διεξαχθεί η Τελική Φάση και το πλήρες Πρόγραμμα των αγώνων, ενώ τις ερχόμενες ημέρες θα ακολουθήσουν αφιερώματα στην Ιστορία της διοργάνωσης και, φυσικά, στην Παιδική ομάδα του Προμηθέα, αλλά και αναλυτικό αφιέρωμα (με παρουσίαση του ρόστερ και της φετινής τους πορείας) σε καθεμία ξεχωριστά από τις ομάδες που θα συμμετάσχουν στην τελική φάση του 45ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων (την ημέρα που θ' αγωνίζονται απέναντι στον Προμηθέα). Ο Προμηθέας και το Ηράκλειο ΟΑΑ είναι οι μοναδικές ομάδες που συμμετείχαν στην αντίστοιχη φετινή διοργάνωση των Εφήβων στην Χερσόνησο στο Ηράκλειο Κρήτης, ενώ μόνο ο Προμηθέας συμμετείχε στην περσινή διοργάνωση των Παίδων στο Μεσολόγγι (οι Πατρινοί, μάλιστα, προκρίνονται για 4η συνεχόμενη φορά σε Τελικά του Πανελληνίου Παίδων, ενώ αυτή είναι η 7η σερί συμμετοχή  σε Τελική Φάση Πανελληνίου Εφήβων ή Παίδων).

(Οι περισσότερες από τις φωτογραφίες που χρησιμοποιήθηκαν στο άρθρο προέρχονται από τους επίσημους λογαριασμούς στο facebook των ομάδων).

 

Σύμφωνα με την προκήρυξη της ΕΟΚ στην Τελική (Γ΄) Φάση λαμβάνουν μέρος 6 σωματεία και συγκεκριμένα:

 

1) Ο Πρωταθλητής Ε.Σ.Κ.Α.

 45paidaf100
 

Πρωταθλήτης αναδείχθηκε (για 7η φορά στην ιστορία του, μετά από 6 χρόνια) ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος (Π.Α.Ο.), καθώς στις 19 Μαρτίου επικράτησε στoν «Τάφο του Ινδού» στη Λεωφόρο (κλ. Π.Γιαννακόπουλος) του ΓΣ Περιστερίου με σκορ 73-62.

 45paidaf111 

Αναλυτικά: Π. Α. Ο. – Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 73 – 62.

Τα δεκάλεπτα: 16-18, 40-31 (ημιχ.), 60-44, 73-62. 

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σιούτης): Κοντούδης 13 (2), Πατρινός, Κορωπιώτης 4, Κάβουρας, Γιαννούλτζης 7 (1), Κυραλέος, Καράμπελας, Βαρδατσίκας, Πολάτογλου, Καλιανιώτης 33, Γιώτης 16 (1), Πάλλης.

 45paidaf114 

Η ομάδα του Παναθηναϊκού έφτασε έτσι στο 3-1, καθώς οι 2 ομάδες είχαν από 1 νίκη στην κανονική περίοδο και ο ΠΑΟ είχε κάνει το break στο κλειστό του Περιστερίου (61-65 στις 15/3).

  45paidaf119 

Στα ημιτελικά το Περιστέρι είχε αποκλείσει την ΑΕΚ με 3-1 (62-60, 56-50, 63-67 και 54-63), ενώ ο Παναθηναϊκός τον ΑΣΕ Δούκα με 3-2 (64-66, 84-68, 74-46, 69-71 και 78-59). (Τα 2 πρώτα σκορ αφορούν στην κανονική περίοδο).

 45paidaf112 

 

 

2) Ο Πρωταθλητής Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.

 0pgss

Πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Πανιώνιος Γυμναστικός Σύλλογος Σμύρνης που επικράτησε στον καθοριστικό Τελικό εκτός έδρας με 57-56 του Ολυμπιακού (6/5, βοηθ. ΣΕΦ).

 45paidaf211

Αναλυτικά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ  56 – 57.

Τα δεκάλεπτα: 13-10, 26-30 (ημιχ.), 45-44, 56-57. 

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (Μελέτης-Παπαϊωάννου): Νουρτσελλάρι 6, Παπακωνσταντίνου 4(1), Κουμάνταρος 8, Μαυραντζώτου 1, Τόλιας 28, Καραογλάνης 6 (2), Νάνο 4, Κοκορέλης, Μπαμπάτσικος , Δημητρακόπουλος

Το video του Τελικού: https://www.youtube.com/watch?v=k6kkQ9xulBk 

 45paidaf213 

Η ομάδα του Πανιωνίου έφτασε έτσι στο 2-1, καθώς οι 2 ομάδες είχαν επικρατήσει στην έδρα τους στους 2 προηγούμενους αγώνες των play-off: Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 1-0 με νίκη 65-46 στις 28/4, ενώ ο Πανιώνιος είχε ισοφαρίσει σε 1-1, νικώντας με 61-52 στις 2/5.

 45paidaf218 

Στον Τελικό αναμετρήθηκαν ο Ολυμπιακός, που προκρίθηκε με 2-0 νίκες επί του Πρωτέα Βούλας (74-46, 68-63) και ο Πανιώνιος ΓΣΣ, που απέκλεισε με 2-1 νίκες τον Ίκαρο Καλλιθέας (57-60, 66-60 και 65-56).

  45paidaf214 

 

 

3) Ο Πρωταθλητής Ε.ΚΑ.Σ.Θ.

 45paidaf300 

Πρωταθλήτρια αναδείχθηκε η ΔΕΚΑ Αθλητική Ακαδημία Μπάσκετ που πήρε αήττητη την πρωτιά στο Final-6 της Ε.ΚΑ.Σ.Θ., που διεξήχθη από 14-24/5 στο γήπεδο της Μίκρας, στη Θεσσαλονίκη και συμμετείχαν η ΔΕΚΑ, ο ΜΑΣ Μαντουλίδης, ο ΠΑΟΚ, ο Άρης, η Α.Ο.Ε.Α. ΗOOP και ο Ναύαρχος Βότσης ΑΠΣ. Η ομάδα της ΔΕΚΑ επικράτησε στους καθοριστικούς αγώνες με 68-59 του Μαντουλίδη και με 59-54 του ΠΑΟΚ

 45paidaf311 

Final-6 ΠΑΙΔΩΝ ΕΚΑΣΘ. Απονομές, βραβεύσεις, πανηγυρισμοί και δηλώσεις των πρωταγωνιστών https://www.youtube.com/watch?v=nu5p_ASfuR4&feature=youtu.be

Δηλώσεις Χατζηβρέττα: http://www.ekasth.gr/2018/05/nikos-hatzibretas-video-dhlvseis/

  45paidaf312 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ και Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ FINAL-6 ΤΗΣ EΚΑΣΘ:

FINAL-6 ΠΑΙΔΩΝ EΚΑΣΘ

ΔΕΥΤΕΡΑ 14/5 – 1η Αγωνιστική

  ΠΑΟΚ

-

 ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ

65 – 41

  ΔΕΚΑ

-

 ΑΡΗΣ ΑΣ

86 – 80

  ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

-

 Α.Ο.Ε.Α. ΗOOP

90 – 50

ΠΕΜΠΤΗ 17/5 – 2η Αγωνιστική

 Α.Ο.Ε.Α. ΗOOP

-

  ΔΕΚΑ

43 – 74

 ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ

-

  ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

49 – 70

 ΑΡΗΣ

-

  ΠΑΟΚ

56 – 66

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/5 – 3η Αγωνιστική

  Α.Ο.Ε.Α. ΗOOP

-

 ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ

72 – 50

  ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

-

 ΑΡΗΣ

94 – 80

 ΠΑΟΚ

-

 ΔΕΚΑ

54 – 59

ΤΡΙΤΗ 22/5 – 4η Αγωνιστική

  ΑΡΗΣ

-

 ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ

88 – 59

  ΠΑΟΚ

-

 Α.Ο.Ε.Α. ΗOOP

70 – 41

  ΔΕΚΑ

-

 ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

68 – 59

ΠΕΜΠΤΗ 24/5 – 5η Αγωνιστική

 ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ

-

  ΔΕΚΑ

53 – 96

 Α.Ο.Ε.Α. ΗOOP

-

  ΑΡΗΣ

54 - 70

 ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

-

 ΠΑΟΚ

86 – 83

 

  45paidaf314 

FINAL-6 ΠΑΙΔΩΝ EΚΑΣΘ

Θ

ΟΜΑΔΕΣ

ΑΓ

Β

Ν

Η

ΔΙΑΦ

1

  ΔΕΚΑ

5

10

5

0

383 - 289

2

 ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

5

9

4

1

399 - 330

3

 ΠΑΟΚ

5

8

3

2

338 - 283

4

 ΑΡΗΣ

5

7

2

3

374 - 359

5

 Α.Ο.Ε.Α. ΗOOP

5

6

1

4

260 - 354

6

 ΝΑΥΑΡΧ. ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ

5

5

0

5

252 - 391

  

45paidaf310 

 

 

4) Ο Νικητής του Α΄ Ομίλου της Β΄ (Ημιτελικής) Φάσης,

στον οποίο συμμετείχαν οι πρωταθλητές Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ., Ε.ΚΑ.Σ.Χ., Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ., Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. & Ε.Σ.ΚΑ.Θ. και Ε.Σ.ΚΑ.Β.Δ.Ε.

 45paidaf400 

Ο Όμιλος διεξήχθη στο χρονικό διάστημα 11-15/4 στο Κλειστό Γυμναστήριο Νεάπολης στη Θεσσαλονίκη και συμμετείχαν οι: Γ.Α.Σ. Αρίων Ξάνθης, ΑΣ Ευρώπη Πευκοχωρίου, Πιερικός/Αρχέλαος ΑΟΚ Βέροιας, ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών, Αίολος Τρικάλων και ΑΛΦΑ 93 Αγρινίου.

 Νικητής αναδείχθηκε ο πρωταθλητής Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ.,  Γυμναστικός Αθλητικός Σύλλογος Αρίων Ξάνθης.

 45paidaf412 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ και Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ:

Γ΄ (ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΣ) ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ – ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ   11/4  –  1η Αγωνιστική

 ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ

-

  ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ

36 – 70

  ΑΛΦΑ ’93 ΑΓΡΙΝΙΟΥ

-

 ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

62 – 34

 ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

-

 ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

42 – 59

ΠΕΜΠΤΗ   12/4  –  2η Αγωνιστική

  ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ

-

 ΑΛΦΑ ’93 ΑΓΡΙΝΙΟΥ

70 – 37

  ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

-

 ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ

65 – 59

 ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

-

  ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

39 – 66

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ   13/4  –  3η Αγωνιστική

 ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

-

  ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ

50 – 55

  ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

-

 ΑΛΦΑ ’93 ΑΓΡΙΝΙΟΥ

43 – 41

  ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ

-

 ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

67 – 44

ΣΑΒΒΑΤΟ   14/4  –  4η Αγωνιστική

  ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ

-

 ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

69 – 47

 ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

-

  ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

48 – 53

 ΑΛΦΑ ’93 ΑΓΡΙΝΙΟΥ

-

  ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ

53 – 69

ΚΥΡΙΑΚΗ   15/4  –  5η Αγωνιστική

 ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

-

  ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ

36 – 62

 ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ

-

 ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

67 – 54

 ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

-

 ΑΛΦΑ ’93 ΑΓΡΙΝΙΟΥ

66 – 67

 

 45paidaf413 

Α΄ (ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΣ) ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ

Θ

ΟΜΑΔΕΣ

ΑΓ

Β

Ν

Η

ΔΙΑΦ

1

 ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ

5

10

5

0

326 - 206

2

 ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

5

8

3

2

293 - 271

3

 ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ

5

8

3

2

298 - 286

4

 ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

5

7

2

3

252 - 275

5

 ΑΛΦΑ '93 ΑΓΡΙΝΙΟΥ

5

7

2

3

260 - 282

6

 ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

5

5

0

5

201 - 310

 

 45paidaf415 

 

 

5) Ο Νικητής του Β΄ Ομίλου της Β΄ (Ημιτελικής) Φάσης,

στον οποίο συμμετείχαν οι πρωταθλητές Ε.Σ.Κ.Α.Η., Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π., Ε.Σ.Κ.Α.Κ. και Ε.Σ.Κ.Α.Σ.Ε.

 probcb 

Ο Όμιλος (για τον οποίο υπήρξε στο site εκτενές αφιέρωμα εκτενές αφιέρωμα) διεξήχθη στο χρονικό διάστημα 27-29/4 στο Κλειστό της Παναχαϊκής στην Πάτρα και συμμετείχαν οι: ΓΕ Αλέξανδρος Νέας Αρτάκης, ΑΣΠ Προμηθέας, Κ.Ο. Μεγαλόπολης «ΠΕΛΑΣΓΟΣ», Κ.Α. Αργειακός Έσπερος και Ακαδημίες Καλαθοσφαίρισης Χαλκίδας (ΧΒΑ).

 pp1418tf908

Νικητής του ομίλου αναδείχθηκε ο πρωταθλητής Ε.Σ.Κ.Α.Η. ΑΣΠ Προμηθέας.

pro1718blsf0352

Όλα τ' αποτελέσματα των αγώνων του ομίλου της Πάτρας:  

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ   27 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ vs  ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 58 - 55
 ΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ vs  AΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 40 - 77
ΣΑΒΒΑΤΟ   28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
 AΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ vs  ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 108 - 43
 ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ vs  ΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ 80 - 68
ΚΥΡΙΑΚΗ   29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ vs  ΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ 55 - 73
 AΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ vs  ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 89 - 43


pp1418tf901 

Η Βαθμολογία.

Β΄  ΟΜΙΛΟΣ  Β΄ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ) ΦΑΣΗΣ  45ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΑΙΔΩΝ
Θ ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ Β Ν Η ΔΙΑΦ
1   ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 3 6 3 0 274 – 126
2   ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 3 4 1 2 144 – 254
3  ΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ 3 4 1 2 181 – 212
4   ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 3 4 1 2 156 – 236


rostp171001

 

 

6) Ο Νικητής του Γ΄ Ομίλου της Β΄ (Ημιτελικής) Φάσης,

στον οποίο συμμετείχαν οι πρωταθλητές Ε.ΚΑ.Σ.Κ., Ε.Σ.Κ. ΚΥΚΑΛΔΩΝ, ΤΕ ΔΩΔ/ΝΗΣΟΥ, ΤΕ ΧΙΟΥ, ΤΕ ΣΑΜΟΥ και ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ.

panef1800600

Ο Όμιλος διεξήχθει στο χρονικό διάστημα 11-15/4 στο Κλειστό Γυμναστήριο Περιστερίου «Ανδ. Παπανδρέου» και συμμετείχαν οι: Ο.Α.Α. Ηράκλειο, ΤΑΚ Περιστεριώνας, ΓΑΣ Ιαλυσός, Ίωνες ΑΟ Χίου, ΑΣ Αναγέννηση Σάμου και ΕΓΣ Αίολος Μυτιλήνης.

Nικητής αναδείχθηκε ο πρωταθλητής Ε.ΚΑ.Σ.Κ. Όμιλος Αντισφαίρισης και Αθλοπαιδιών Ηράκλειο, που επικράτησε την τελευταία ημέρα του Τουρνουά του Ιαλυσού Ρόδου με 50-43.

 45paidaf611

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ και Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ:

Γ΄ (ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΣ) ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ – ΚΓ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ   11/4  –  1η Αγωνιστική

 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ

-

 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ

42 – 43

 ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ

-

 ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

65 – 62

 ΙΩΝΕΣ ΧΙΟΥ

-

 ΟΑΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

32 – 79

ΠΕΜΠΤΗ 12/4  –  2η Αγωνιστική

 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ

-

 ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ

53 – 59

  ΟΑΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

-

 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ

85 – 33

  ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

-

 ΙΩΝΕΣ ΧΙΟΥ

73 – 63

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/4  –  3η Αγωνιστική

 ΟΑΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

-

 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ

64 – 21

 ΙΩΝΕΣ ΧΙΟΥ

-

  ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ

41 – 54

 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ

-

  ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

40 – 47

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/4  –  4η Αγωνιστική

 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ

-

 ΙΩΝΕΣ ΧΙΟΥ

51 – 46

 ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

-

 ΟΑΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

46 – 60

  ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ

-

 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ

69 – 43

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/4  –  5η Αγωνιστική

 ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

-

 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ

63 – 42

 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ

-

 ΙΩΝΕΣ ΧΙΟΥ

59 – 61

 ΟΑΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

-

 ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ

50 – 43

 

 45paidaf614 

Γ΄ (ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΣ) ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ

Θ

ΟΜΑΔΕΣ

ΑΓ

Β

Ν

Η

ΔΙΑΦ

1

 ΟΑΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

5

10

5

0

338 - 175

2

 ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ

5

9

4

1

290 - 249

3

 ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

5

8

3

2

291 - 270

4

 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ

5

7

2

3

210 - 274

5

 ΙΩΝΕΣ ΧΙΟΥ

5

6

1

4

243 - 316

6

 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ

5

5

0

5

217 - 305

 

45paidaf613

 

ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ

45paidaf008

Το κλειστό γυμναστήριο, όπου θα διεξαχθεί η Τελική Φάση του 45ου Πανελληνίου Παίδων ανήκει στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο (που έχει επονομαστεί "Μιχάλης Κούσης") και θεωρείται το στολίδι της αθλητικής υποδομής του δήμου Αγρινίου αλλά και της ευρύτερης περιοχής. Το Κλειστό ΔΑΚ Αγρινίου βρίσκεται στην περιοχή Βοϊδολίβαδο και έχει χωρητικότητα 1.500 θεατών.

45paidaf007

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ 45ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ 

45paidaf001

 

ΤΕΛΙΚΗ  ΦΑΣΗ  45ου  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ  ΠΑΙΔΩΝ  -  ΑΓΡΙΝΙΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ   20/6 – 1η Αγωνιστική

 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

-

 ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ

16:00

 ΔΕΚΑ

-

 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

18:00

 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

-

 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

20:00

ΠΕΜΠΤΗ   21/6 – 2η Αγωνιστική

 ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ

-

 ΔΕΚΑ

16:00

 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

-

 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

18:00

 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

-

 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

20:00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ   22/6 – 3η Αγωνιστική

 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

-

 ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ

15:00

 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

-

 ΔΕΚΑ

17:00

 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

-

 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

19:00

ΣΑΒΒΑΤΟ   23/6 – 4η  Αγωνιστική

 ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ

-

 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

14:00

 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

-

 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

16:00

 ΔΕΚΑ

-

 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

18:00

ΚΥΡΙΑΚΗ   24/6 – 5η Αγωνιστική

 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

-

 ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ

09:30

 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

-

 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

11:30

 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

-

 ΔΕΚΑ

13:30

 

 45paidaf010 

Social Media

 

seasontickets201819a101b

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΔΩΝ

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Address: Κανακάρη 136 - 5ος όροφος. (Πλατεία Γεωργίου Α΄).

Phone: +30 2610 275820

Fax:      +30 2610 625913

Email: info@promitheasbc.gr

Newsletter

Γραφτείτε στο newsletter για να λαμβάνεται τα τελευταία νέα
Please wait