Pro menoume spiti epractice 112

pamp19c 05102 

  Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 14 - 15 Δεκεμβρίου η 5η Αγωνιστική του B΄ Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η, όπου συμμετέχουν οι ομάδες των Παμπαίδων Γ (2006Α), Δ (2006Β) και Ε (2006Γ) του Προμηθέα, που απαρτίζονται από αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2006. Ο Προμηθέας 2014 Γ (2006Α) συνεχίζει αήττητος, διατηρώντας το απόλυτο των νικών, καθώς επικράτησε στην προμηθεϊκή μάχη του Προμηθέα 2014 Δ (2006Β)  με 31-23, ενώ ο Προμηθέας 2014 Ε (2006Γ) πέτυχε την 1η του νίκη, επικρατώντας του Γλαύκου Β με 29-24.

Ακολουθούν τα φύλλα αγώνα των αναμετρήσεων, τ’ αποτελέσματα, το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής και η βαθμολογία του 2ου Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η.

pamp19a 05101b

  Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 14-15 Δεκεμβρίου η 5η Αγωνιστική του Α΄ Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η, όπου συμμετέχουν οι ομάδες των Παμπαίδων Α (2005Α) και Β (2005Β) του Προμηθέα, που απαρτίζονται από αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2005. Ο απολογισμός ήταν 2 νίκες αφού ο Προμηθέας 2014 Α (2005Α) διατήρησε το απόλυτο των νικών -επικρατώντας στο ντέρμπι των αήττητων ομάδων του Α΄ Ομίλου- του Εσπέρου ΑΟΠΑ Α με 40-34, αποκτώντας το προβάδισμα για την πρωτιά στον Όμιλο και ο Προμηθέας 2014 Β (2005Β) πέτυχε την 3η νίκη του, επικρατώντας εκτός έδρας της Ε.Α. Πατρών Α με 44-38.

Ακολουθούν τα φύλλα αγώνα των αναμετρήσεων, τ’ αποτελέσματα, το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής και η βαθμολογία του 1ου (και δυνατότερου) Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η.

pamp19t 02101

  Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 7-8 Δεκεμβρίου η 4η Αγωνιστική του Γ΄ Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η, όπου συμμετέχουν οι ομάδες των Παμπαίδων ΣΤ (2007Α) Ζ (2007Β) και Η (2007Γ) του Προμηθέα, που απαρτίζονται από αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2007. Ο απολογισμός ήταν 2 ήττες, αφού ο Προμηθέας 2014 Ζ (2007Β) ηττήθηκε από την Γλαύκο Γ με 17-55 και ο Προμηθέας 2014 Η (2007Γ) ηττήθηκε από τον Αίολο Αγυιάς Γ με 14-43. Ο Προμηθέας 2014 ΣΤ (2007Α), που παραμένει αήττητος μετά τις 3 πρώτες αγωνιστικές, είχε ρεπό αυτή την αγωνιστική.

Ακολουθούν τα φύλλα αγώνα των αναμετρήσεων, τ’ αποτελέσματα, το πρόγραμμα και η βαθμολογία του 3ου Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η.

pamp19c 02101

  Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 7 - 8 Δεκεμβρίου η 4η Αγωνιστική του B΄ Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η, όπου συμμετέχουν οι ομάδες των Παμπαίδων Γ (2006Α), Δ (2006Β) και Ε (2006Γ) του Προμηθέα, που απαρτίζονται από αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2006. Ο Προμηθέας 2014 Γ (2006Α) τριπλασίασε τις νίκες του επικρατώντας του Αίολου Αγυιάς με 45-36, ενώ ο Προμηθέας 2014 Δ (2006Β) ηττήθηκε από τον Γλαύκο Β με 17-26 και ο Προμηθέας 2014 Ε (2006Γ) έχασε από την Προοδευτική/ABC με 26-51.

Ακολουθούν τα φύλλα αγώνα των αναμετρήσεων, τ’ αποτελέσματα, το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής και η βαθμολογία του 2ου Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η.

pamp19a 02101

  Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 7-8 Δεκεμβρίου η 4η Αγωνιστική του Α΄ Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η, όπου συμμετέχουν οι ομάδες των Παμπαίδων Α (2005Α) και Β (2005Β) του Προμηθέα, που απαρτίζονται από αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2005. Ο απολογισμός ήταν 2 νίκες αφού ο Προμηθέας 2014 Α (2005Α) διατήρησε το απόλυτο των νικών επικρατώντας της Ολυμπιάδας με 37-29 και ο Προμηθέας 2014 Β (2005Β) πέτυχε την 2η νίκη του, επικρατώντας της Απολλωνιάδα Α με 53-38. Την ερχόμενη αγωνιστική (Κυριακή 15/12, 21:00, Γηπ. Προμηθέα) θα συγκρουστούν οι 2 αήττητες ομάδες του Ομίλου, ο Προμηθέας 2014 Α και ο Έσπερος ΑΟΠΑ Α

Ακολουθούν τα φύλλα αγώνα των αναμετρήσεων, τ’ αποτελέσματα, το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής και η βαθμολογία του 1ου (και δυνατότερου) Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η.

pamp19t 02101

  Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 30 Νοεμβρίου - 1 Δεκεμβρίου η 3η Αγωνιστική του Γ΄ Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η, όπου συμμετέχουν οι ομάδες των Παμπαίδων ΣΤ (2007Α) Ζ (2007Β) και Η (2007Γ) του Προμηθέα, που απαρτίζονται από αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2007. Ο απολογισμός ήταν 1 νίκη και 2 ήττες, αφού ο Προμηθέας 2014 ΣΤ (2007Α) τριπλασίασε τις νίκες του επικράτωντας του Αίολου Αγυιάς Γ με 37-28, ενώ ο Προμηθέας 2014 Ζ ηττήθηκε από την Απολλωνιάδα Γ με 22-63 και ο Προμηθέας 2014 Η (2007Γ) έχασε από τον Γλαύκο Γ με 20-39.

Ακολουθούν τα φύλλα αγώνα των αναμετρήσεων, τ’ αποτελέσματα και η βαθμολογία του 3ου Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η.

pamp19c 02101

  Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 30 Νοεμβρίου - 1 Δεκεμβρίου η 3η Αγωνιστική του B΄ Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η, όπου συμμετέχουν οι ομάδες των Παμπαίδων Γ (2006Α), Δ (2006Β) και Ε (2006Γ) του Προμηθέα, που απαρτίζονται από αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2006. Ο Προμηθέας 2014 Γ (2006Α) παρέμεινε αήττητος επικρατώντας της Παναχαϊκής Γ.Ε. με 60-31, ενώ ο Προμηθέας 2014 Δ (2006Β) ηττήθηκε από την Προοδευτική/ABC με 21-41 και  ο Προμηθέας 2014 Ε (2006Γ) έχασε από τον Έσπερο ΑΟΠΑ Β με 20-60

Ακολουθούν τα φύλλα αγώνα της αναμέτρησης, τ’ αποτελέσματα, το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής και η βαθμολογία του 2ου Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η.

pamp19a 02101

  Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 30 Νοεμβρίου - 1 Δεκεμβρίου η 3η Αγωνιστική του Α΄ Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η, όπου συμμετέχουν οι ομάδες των Παμπαίδων Α (2005Α) και Β (2005Β) του Προμηθέα, που απαρτίζονται από αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2005. Οι 2 ομάδες αγωνίστηκαν μεταξύ τους με τον Προμηθέα 2014 Α (2005Α) να τριπλασιάζει τις νίκες του επικρατώντας του Προμηθέα 2014 Β (2005Β) με 37-32, ανατρέποντας το σκορ στην τελευταία περίοδο.

Ακολουθούν το φύλλο αγώνα της αναμέτρησης, τ’ αποτελέσματα, το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής και η βαθμολογία του 1ου (και δυνατότερου) Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η.

pamp19c 02101

  Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 23-24 Νοεμβρίου η 2η Αγωνιστική του B΄ Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η, όπου συμμετέχουν οι ομάδες των Παμπαίδων Γ (2006Α), Δ (2006Β) και Ε (2006Γ) του Προμηθέα, που απαρτίζονται από αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2006. Ο Προμηθέας 2014 Γ (2006Α) -στον πρώτο του επίσημο φετινό αγώνα- επικράτησε της Ακαδημίας Κεφαλονιάς με 65-20, ενώ ο Προμηθέας 2014 Δ (2006Β) ηττήθηκε από τον Έσπερο ΑΟΠΑ Β με 19-64. Στο άλλο παιχνίδι της αγωνιστικής ο Προμηθέας 2014 Ε (2006Γ) αγωνίστηκε με τ’ Αστέρια Αχαϊας που κατέβηκαν ν’ αγωνιστούν με 7 παίκτες. Σύμφωνα με την προκήρυξη τ’ Αστέρια Αχαϊας μηδενίστηκαν, αλλά ο αγώνας διεξήχθη κανονικά, ώστε να μπορούν τα παιδιά να παίξουν. Για την Ιστορία τ’ Αστέρια Αχαϊας επικράτησαν με 45-21.

Ακολουθεί τα φύλλα αγώνα της αναμέτρησης, τ’ αποτελέσματα, το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής και η βαθμολογία του 2ου Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η.

pamp19t 02101

  Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 23-24 Νοεμβρίου η 2η Αγωνιστική του Γ΄ Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η, όπου συμμετέχουν οι ομάδες των Παμπαίδων ΣΤ (2007Α) Ζ (2007Β) και Η (2007Γ) του Προμηθέα, που απαρτίζονται από αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2007. Ο απολογισμός ήταν 1 νίκη και 2 ήττες, αφού ο Προμηθέας 2014 ΣΤ (2007Α) διπλασίασε τις νίκες του επικράτωντας του Γλαύκου Γ με 41-23, ενώ ο Προμηθέας 2014 Ζ ηττήθηκε από την Α.Ε. Ροϊτίκων με 27-42 και ο Προμηθέας 2014 Η (2007Γ) έχασε από την Απολλωνιάδα Γ με 26-64.

Ακολουθούν τα φύλλα αγώνα των αναμετρήσεων, τ’ αποτελέσματα και η βαθμολογία του 3ου Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η.

pamp19a 02101

  Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 23-24 Νοεμβρίου η 2η Αγωνιστική του Α΄ Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η, όπου συμμετέχουν οι ομάδες των Παμπαίδων Α (2005Α) και Β (2005Β) του Προμηθέα, που απαρτίζονται από αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2005. Ο απολογισμός ήταν 1 νίκη και 1 ήττα, αφού ο Προμηθέας 2014 Α (2005Α) διπλασίασε τις νίκες του επικρατώντας εκτός έδρας του Αίολου Αγυιάς Α με 57-44, ενώ ο Προμηθέας 2014 Β (2005Β) γνώρισε την 1η του ήττα με 44-47 από την Προοδευτική/ΑΒC A.

Ακολουθούν τα φύλλα αγώνα των αναμετρήσεων, τ’ αποτελέσματα, το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής και η βαθμολογία του 1ου (και δυνατότερου) Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η.

pamp19a 01101

  Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 16-17 Νοεμβρίου η 1η Αγωνιστική του Α΄ Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η, όπου συμμετέχουν οι ομάδες των Παμπαίδων Α (2005Α) και Β (2005Β) του Προμηθέα, που απαρτίζονται από αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2005. Ο απολογισμός ήταν 2 νίκες, αφού ο Προμηθέας 2014 Α (2005Α) επικράτησε της Ε.Α. Πατρών Α με 55-34 και ο Προμηθέας 2014 Β (2005Β) νίκησε τον Γλαύκο A με 46-22.

Ακολουθούν τα φύλλα αγώνα των αναμετρήσεων, τ’ αποτελέσματα, το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής και η βαθμολογία του 1ου Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η.

pamp19e 01101b

  Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 16-17 Νοεμβρίου η 1η Αγωνιστική του B΄ Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η, όπου συμμετέχουν οι ομάδες των Παμπαίδων Γ (2006Α), Δ (2006Β) και Ε (2006Γ) του Προμηθέα, που απαρτίζονται από αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2006. Ο αγώνας των Παμπαίδων Γ κόντρα στην Ε.Α. Πατρών αναβλήθηκε, αλλά ο "προμηθεϊκός" εμφύλιος διεξήχθη κανονικά με τον Προμηθέας 2014 Δ (2006Β) να επικρατεί με 17-13 του Προμηθέας 2014 Ε (2006Γ) ηττήθηκε από την Α.Ε. Ροϊτίκων, αλλά αυτό που όλοι κράτησαν από το παιχνίδι είναι η μεγάλη αγκαλιά στον χαιρετισμό μετά την λήξη του παιχνιδιού

Ακολουθεί το φύλλο αγώνα της αναμέτρηση, τ’ αποτελέσματα, το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής και η βαθμολογία του 2ου Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η.

pamp19h 01101

  Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 16-17 Νοεμβρίου η 1η Αγωνιστική του Γ΄ Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η, όπου συμμετέχουν οι ομάδες των Παμπαίδων ΣΤ (2007Α) Ζ (2007Β) και Η (2007Γ) του Προμηθέα, που απαρτίζονται από αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2007. Ο απολογισμός ήταν 1 νίκη και 2 ήττες, αφού ο Προμηθέας 2014 ΣΤ (2007Α) επικράτησε της Απολλωνιάδας Γ με 53-21, ενώ ο Προμηθέας 2014 Ζ (2007Β) ηττήθηκε από την Ε.Α. Παραλίας με 16-72 και ο Προμηθέας 2014 Η (2007Γ) ηττήθηκε από την Α.Ε. Ροϊτίκων με 14-31.

Ακολουθούν τα φύλλα αγώνα των αναμετρήσεων, τ’ αποτελέσματα και η βαθμολογία του 3ου Ομίλου του Τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η.

pyl19 allstar110a

Μια θεαματική γιορτή του μπάσκετ είχαν την ευκαιρία ν’ απολαύσουν όσοι παρακολούθησαν το All-Star Game του Patras U15 Youth League 2019, του ανεπίσημου πρωταθλήματος Παμπαίδων (U15), που διοργανώνεται από τον Προμηθέα στο υπερσύγχρονο Αθλητικό Κέντρο «Προμηθέας» στον Καστελλόκαμπο. Στο παιχνίδι συμμετείχαν οι καλύτεροι παίκτες από τις 8 ομάδες που έλαβαν μέρος στο Patras U15 Youth League 2019, χωρισμένοι σε 2 ομάδες επίλεκτων: τους Orange και τους Purple Red. Ο αγώνας ήταν «χορταστικός» και χάρισε στους θεατές και τους συμμετέχοντες διασκεδαστικές στιγμές, θεαματικές φάσεις, δυνατές μονομαχίες, πάθος, ανατροπές, αγωνία, πολλά χαμόγελα κι ένα φανταστικό φινάλε με το παιχνίδι να κρίνεται στην παράταση, με buzzer beater τρίποντο από το κέντρο.

Το άρθρο για τον Διαγωνισμό Τριπόντων: https://www.promitheasbc.gr/index.php/nea/2016-10-10-06-48-57/2492-pyl19-3p-contest

Το video του παιχνιδιού: https://www.youtube.com/watch?v=6vj-K0SEftA

 pyl19 allstar120 

Στο ημίχρονο του All Star Game διεξήχθη ο Διαγωνισμός Τριπόντων του Patras U15 Youth League 2019, με την χρήση του Basketball Shooting Machine, του ρομποτικού μηχανήματος εξάσκησης σουτ που διαθέτουν οι Ακαδημίες του Προμηθέα. Νικητής αναδείχθηκε ο Διονύσης Γαρώνης της Προοδευτικής/ABC, ενώ το μεγαλύτερο σκορ στο διαγωνισμό πέτυχε ο -εκτός συναγωνισμού- επίτιμος καλεσμένος, Λεωνίδας Κασελάκης του Προμηθέα Πάτρας.

H "προμηθεϊκή" ατζέντα της εβδομάδας

 

pro menoume spiti 102

Pro menoume spiti epractice 111

7DAYS EuroCup 00100

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 2005

# ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ N H Π Ποσοστό Νικών
1 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 (Α). 8 8 0 16 1.000
2 ΕΣΠΕΡΟΣ. ΑΟΠΑ. 8 7 1 15 0.875
3 ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ. ΑΟ. 7 5 2 12 0.714
4 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ/ΑΒC 8 4 4 12 0.500
5 ΟΛΥΜΠΙΑΣ. ΑΕΠ. 8 4 4 12 0.500
6 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 (Β). 7 3 4 10 0.429
7 ΓΛΑΥΚΟΣ. ΑΟ. 8 2 6 10 0.250
8 ΕΑ. ΠΑΤΡΩΝ. 8 2 6 10 0.250
9 ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ. ΑΣ. 8 0 8 8 0.000

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 2006

# ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ N H Π Ποσοστό Νικών
1 ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ ΑΣ (Β) 8 8 0 16 1.000
2 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 (Γ) 7 7 0 14 1.000
3 ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Β) 8 6 2 14 0.750
4 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ/ΑΒC (Β) 8 5 3 13 0.625
5 ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ. ΓΕ. 8 5 3 13 0.625
6 ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ (Β) 8 3 5 11 0.375
7 ΓΛΑΥΚΟΣ ΑΟ (Β) 8 3 5 11 0.375
8 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ 8 2 6 10 0.250
9 Ε.Α. ΠΑΤΡΩΝ (Β) 7 3 4 10 0.429
10 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 (Δ) 8 2 6 10 0.250
11 ΑΣΤΕΡΙΑ ΑΟ ΑΧΑΪΑΣ 8 2 6 10 0.250
12 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 (Ε) 8 1 7 9 0.125

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΓΡΑΦΕΙΑ (Στο Προπονητικό Κέντρο του Προμηθέα στον Καστελλόκαμπο)

Address: Γερ. Σκλάβου 4

Ωράριο: 

Γραφεία ΚΑΕ: Δευτέρα - Παρασκευή 09:00 - 18:00

Προπονητικό Κέντρο: Δευτέρα - Κυριακή 09:00 - 22:00

Phone (ΚΑΕ): +30 2610 275820

Phone (Ακαδημιών): +30 2610 434536

Fax: +30 2610 625913

Email: info@promitheasbc.gr

 

Newsletter

Γραφτείτε στο newsletter για να λαμβάνεται τα τελευταία νέα
Please wait