efpan1700102

  Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Εφήβων διοργανώνεται από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης. Διεξήχθη για 1η φορά την περίοδο 1968-69 με πρωταθλήτρια την ομάδα του Σπόρτιγκ. Πολυνίκεις του θεσμού είναι ο Άρης Θεσσαλονίκης και ο Πανιώνιος ΓΣΣ, που έχουν κατακτήσει από 5 φορές το τρόπαιο, ενώ ακολουθεί ο ΠΑΟΚ με 4 κατακτήσεις. Αξίζει, επίσης, ν’ αναφέρουμε πως 2 φορές το έχει κατακτήσει και η οικογένεια του Απόλλωνα Πάτρας (1 με την Απολλωνιάδα το 2001 και 1 με τον Απόλλωνα το 1992). Οι ομάδες της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. (Θεσσαλονίκη) έχουν κατακτήσει συνολικά 18 φορές τον τίτλο, οι ομάδες της Ε.Σ.Κ.Α. (Αθήνα) 13 φορές, οι ομάδες της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. (Πειραιάς) 10 φορές, και της ΕΣΚΑ-Η (Αχαΐα-Ηλεία) 2 φορές, ενώ από μία κατάκτηση έχουν η Ε.Σ.ΚΑ.Θ. (Θεσσαλία), η Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ. (Ανατολική Μακεδονία-Θράκη) και η Ε.Σ.Κ.Α.Σ.Ε. (Ανατολική Στερεά Ελλάδα).

 

Οι αντίπαλοι του Προμηθέα στο 47ο Πανελλήνιο Εφήβων. Μέρος Α΄ (Αθήνα, Πειραιάς, Θεσσαλονίκη): https://www.promitheasbc.gr/index.php/nea/efiviko/3264-panelefiv20-previewa

Το Β΄ μέρος του Αφιερώματος στους "μονομάχους" του 47ου Πανελληνίου Παίδων: https://www.promitheasbc.gr/index.php/nea/efiviko/3250-panelefib20-previewb

 

 

proacad20 u18 panel prev100

  Φέτος συμμετέχει ο Πρωταθλητής το 2018 και το 2019 και δευτεραθλητής το 2017 Ολυμπιακός Σ.Φ. Π., ο τετράκις πρωταθλητής Π.Α.Ο.Κ., ο δευτεραθλητής πέρσι Γ.Σ. Περιστερίου με 2  κατακτήσεις στο ενεργητικό του (1986 και 1997), το Ηράκλειο Ο.Α.Α. (με την δεύτερη συμμετοχή του την τελευταία τριετία), ο "πρωτάρης" Κ.Α.Ο. Χαλκιδικής/Ευρώπη '87 και ο Προμηθέας Πάτρας, με 8 αθλητές που αναδείχθηκαν πέρσι πρωταθλητες στους Παίδες. Μάλιστα, η πατρινή ομάδα είναι η μοναδική με συμμετοχή και στα 5 τελευταία πρωταθλήματα Εφήβων (4 συμμετοχές έχει ο Ολυμπιακός), όπως και η μοναδική με συμμετοχή στις διοργανώσεις των Παίδων και των Εφήβων και τα 5 τελευταία χρόνια (2016, 2017, 2018, 2019 και 2020)! Για να καταλάβουμε το μέγεθος του επιτεύγματος του Προμηθέα, που έχει προκριθεί σε 11 συνεχόμενες διοργανώσεις Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Υποδομών (Παίδων ή Εφήβων) την τελευταία εξαετία, ακολουθούν ο ΠΑΟΚ με 7 προκρίσεις, ο Πανιώνιος ΓΣΣ με 5 οι Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός και Ηράκλειο ΟΑΑ με 4 προκρίσεις και οι Άρης, Ίκαρος Καλλιθέας, ΑΣΕ Δούκα, ΓΣ Πειστερίου, Εργοτέλης ΓΣ και Πιερικός/Αρχέλαος ΣΦ Κατερίνης με 3 προκρίσεις!

 

proacad20 u1618 110

  Ο Προμηθέας (2016, 2017, 2018 και 2019) είναι η 4η ομάδα της Πάτρας που συμμετέχει στην Τελική Φάση τα τελευταία 15 χρόνια (Απόλλωνας 2015, Σπόρτιγκ Πάτρας 2014 και 2013, Απολλωνιάδα 2010 και 2007, Έσπερος ΑΟΠΑ 2009 και 2006). Κορυφαία επίδοση αυτά τα τελευταία χρόνια είναι η προπέρσινη 2η θέση του Προμηθέα (με Καφέζα και Μαντζούκα που συμμετέχουν και στο φετινό ρόστερ). Την 3η θέση κατέκτησαν η Απολλωνιάδα το 2007 και το Σπόρτιγκ το 2013, ενώ 7 φορές οι ομάδες της Πάτρας κατέλαβαν την 4η θέση.

 

panef1803559

Ακολουθεί αναλυτική παρουσίαση των διοργανώσεων τα τελευταία δεκαπέντε χρόνια και όλες οι πρωταθλήτριες ομάδες ανά χρονιά.

 

 

2019 – Ελευθερούπολη Καβάλας


panelef19 prev1000

 

Πρωταθλητής: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. (5-0).

panelef19 611b

MVP: Αλεξέι Ποκουσέφσκι (Ολυμπιακός).

panelef19 613 

Καλύτερη πεντάδα: Ζώης Καράμπελας (Περιστέρι), Λευτέρης Μαντζούκας (Προμηθέας), Βαλάντης Κουρτίδης (Άρης), Αλεξέι Ποκουσέφσκι (Ολυμπιακός) και Κώστας Κάδρας (Περιστέρι).

panelef19 614  

Πρώτος σκόρερ: Βαλάντης Κουρτίδης (Άρης).

panelef19 612

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

Θ ΟΜΑΔΕΣ
1  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3  ΑΡΗΣ ΑΣ
4  ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ
5  ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ
6  ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ

 

panelef19 611

 

 

2018 – Χερσόνησος Ηρακλείου

 

panef180001b 

 

Πρωταθλητής: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. (5-0).

panef1803614

MVP: Νίκος Αρσενόπουλος (Ολυμπιακός).

panef1803603 

Καλύτερη πεντάδα: Νίκος Αρσενόπουλος (Ολυμπιακός), Χρυσόστομος Σανδραμάνης (ΑΣΠ Προμηθέας), Βαλάντης Κουρτίδης (Άρης), Αλεξέι Ποχουσέβσκι (Ολυμπιακός) και Μάνος Χατζιδάκης (ΑΕΚ). 

panef1803601 

Πρώτος σκόρερ: Στέλιος Απαζίδης  πόντοι (Γ.Σ. Ελευθερούπολης).

panef1803604

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2 ΑΣΠ Προμηθέας
3 Α.Ε.Κ.
4 Άρης
5 ΓΣ Ελευθερούπολης
6 Ηράκλειο ΟΑΑ

 panef1803617 

 

 

2017 – Κατερίνη

 

efpan1700100

 

Πρωταθλητής: ΑΣΕ Δούκα (5-0).

efpan17tel03

MVP: Γιώργος Καμπερίδης (ΑΣΕ Δούκα).

efpan17tel12

Καλύτερη πεντάδα: Νίκος Αρσενόπουλος (Ολυμπιακός), Γιώργος Καμπερίδης (ΑΣΕ Δούκα), Κώστας Τσιρογιάννης (Πιερικός-Αρχέλαος), Κώστας Καμπουρίδης (ΠΑΟΚ) και Παναγιώτης Βύρλας (Προμηθέας Πάτρας).

efpan17tel13

Πρώτος σκόρερ: Κώστας Τσιρογιάννης 102 πόντοι (Πιερικός-Αρχέλαος).

efpan17tel11

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 ΑΣΕ Δούκα
2 Ολυμπιακός
3 ΠΑΟΚ
4 ΑΣΠ Προμηθέας
5 Πιερ/Αρχ. ΣΦ Κατερ.
6 Εργοτέλης ΓΣ

 

 

 

2016 – Καστοριά

 

Πρωταθλητής: Παναθηναϊκός (5-0).

MVP: Μιχάλης Λούντζης (Παναθηναϊκός).

proef311

Καλύτερη πεντάδα: Μιχάλης Λούντζης (Παναθηναϊκός), Κώστας Παπαδάκης (Παναθηναϊκός), Χρήστος Ιορδάνου (Παναθηναϊκός), Βαγγέλης Μαχαιριανάκης (Εργοτέλης), Δημήτρης Κουρέπης (Ίκαρος Καλλιθέας).

Πρώτος σκόρερ: Δημήτρης Κουρέπης 111 πόντοι (Ίκαρος Καλλιθέας).

proef312 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 Παναθηναϊκός
2 Ίκαρος Καλλιθέας
3 ΠΑΟΚ
4 ΑΣΠ Προμηθέας
5 Εργοτέλης ΓΣ
6 Πιερ/Αρχ. ΣΦ Κατερ.

 

proef300a

 

 

2015 – Πτολεμαΐδα

panelef15

Πρωταθλητής: Παναθηναϊκός (5-0)

MVP: Γιώργος Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός).

Καλύτερη πεντάδα: Μιχ. Λούντζης (Παναθηναϊκός), Ανδ. Σκούφης (Ίκαρος Καλλιθέας), Β.Χαραλαμπόπουλος (Παναθηναϊκός), Ηλ.Θεοδωρίδης (Ηράκλειο), Γ.Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός).

panelef15a

Πρώτος σκόρερ: Παναγιώτης Ερμείδης 122 πόντοι (Αρίων Ξάνθης).

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 Παναθηναϊκός
2 Ίκαρος Καλλιθέας
3 ΠΑΟΚ
4 Απόλλων Πατρών
5 Αρίων Ξάνθης
6 Ηράκλειο Ο.Α.Α.

 

 

2014 – Τρίκαλα

panelef14

Πρωταθλητής: Πανιώνιος (5-0)

MVP: Δημήτρης Σταμάτης (Πανιώνιος).

Καλύτερη πεντάδα: Δημήτρης Σταμάτης (Πανιώνιος), Στέλιος Πουλιανίτης (Άρης), Βασίλης Χαραλαμπόπουλος (Παναθηναϊκός), Αναστάσης Σπυρόπουλος (Πανιώνιος), Γιώργος Διαμαντάκος (Παναθηναϊκός).

panelef14b

Πρώτος σκόρερ: Γιώργος Διαμαντάκος 114 πόντοι (Παναθηναϊκός).

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 Πανιώνιος
2 Παναθηναϊκός
3 Άρης Θεσσαλονίκης
4 Σπόρτιγκ Πάτρας
5 Ηράκλειο Ο.Α.Α.
6 Α.Σ. Καστοριά

 

 

2013 – Πάτρα

panelef13

Πρωταθλητής: Άρης (5-0)

MVP: Αλέξανδρος Βεζένκοφ (Άρης).

Καλύτερη πεντάδα: Νίκος Δίπλαρος (Σπόρτιγκ Πατρών), Λευτέρης Μποχωρίδης (Άρης), Βασίλης Χαραλαμπόπουλος (ΠΑΟ), Αλέξανδρος Βεζένκοφ (Άρης), Γιώργος Διαμαντάκος (ΠΑΟ).

Πρώτος σκόρερ: Δημήτρης Αγραβάνης (Πανιώνιος)

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 Άρης Θεσσαλονίκης
2 Παναθηναϊκός
3 Σπόρτιγκ Πάτρας
4 Πανιώνιος
5 Α.Σ. Καστοριά
6 Εργοτέλης

 

 

2012 – Καβάλα

panelef12

Πρωταθλητής: Παναθηναϊκός (5-0)

MVP: Φώτης Ζούμπος (Παναθηναϊκός).

Καλύτερη πεντάδα: Χρ. Σκάνδαλος (Εργοτέλης), Φ.Ζούμπος (Παναθηναϊκός), Γ.Λαρεντζάκης (Ίκαρος Καλλιθέας), Κ. Γόντικας (Παναθηναϊκός), Δ.Σλαφτσάκης (Μαντουλίδης).

 

panelef12b

Πρώτος σκόρερ: Χρήστος Σκάνδαλος 104 πόντοι (Εργοτέλης).

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
2 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
3 ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
4 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
5 ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
6 ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ

 

 

2011 – Τρίκαλα

panelef11

Πρωταθλητής: Άρης (5-0)

MVP: Λίνος Χρυσικόπουλος (Άρης).

Καλύτερη πεντάδα: Στ. Παπαδιονυσίου (Ίκαρος Καλλιθέας), Φ.Ζούμπος (Παναθηναϊκός), Δ.Καραμπέκης (Πανσερραϊκός), Π. Μαραγκός (Παναθηναϊκός), Λ. Χρυσικόπουλος (Άρης).

Πρώτος σκόρερ: Πάρις Μαραγκός 76 πόντοι (Παναθηναϊκός).

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 Άρης Θεσσαλονίκης
2 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
3 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
4 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
5 ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
6 ΓΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

 

 

2010 – Γέφυρα Θεσσαλονίκης

Πρωταθλητής: ΜΑΣ Μαντουλίδης (5-0)

MVP: Δημήτρης Κατσίβελης (Μαντουλίδης).

Καλύτερη πεντάδα: Γ.Θανόπουλος (Απολλωνιάδα), Π.Παπούλιας (Νίκη Βόλου), Δ. Κατσίβελης (Μαντουλίδης), Γ.Καραθανάσης (Μαντουλίδης), Μ.Κουκούλας (Ηλυσιακός).

Πρώτος σκόρερ: Παναγιώτης Παπούλιας 143 πόντοι (Νίκη Βόλου).

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
2 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
3 ΙΚΑΡΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ
4 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
5 ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ ΠΑΤΡΑΣ
6 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

 

 

2009 – Ηράκλειο Αττικής

Πρωταθλητής: Άρης (5-0)

MVP: Κώστας Παπανικολάου (Άρης).

Καλύτερη πεντάδα: Σπ.Μούρτος (Άρης), Ανδ. Βουρνάς (Έσπερος Πάτρας), Γ.Δημάκος (Ίκαρος Καλλιθέας), Κ.Παπανικολάου (Άρης), Λ.Κασελάκης (Ηλυσιακός).

Πρώτος σκόρερ: Παναγιώτης Παπούλιας 91 πόντοι (Νίκη Βόλου).

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 Άρης Θεσσαλονίκης
2 Ηλυσιακός
3 Ικαρος Καλλιθέας
4 Έσπερος ΑΟΠΑ
5 Νίκη Βόλου
6 Κομοτηνή

 

 

 

2008 – Κύμη

Πρωταθλητής: Ηλυσιακός (5-0).

MVP: Γιώργος Μπόγρης (Ηλυσιακός).

Καλύτερη πεντάδα: Σλούκας (Μαντουλίδης), Παπαδημητρίου (Μαντουλίδης), Δενδρινός (Αρίων Ξάνθης), Κανονίδης (Πανιώνιος), Μπόγρης (Ηλυσιακός).

Πρώτος σκόρερ: Γιώργος Μπόγρης 108 πόντοι (Ηλυσιακός).

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 Ηλυσιακός
2 Μαντουλίδης
3 Πανιώνιος
4 Νίκη Βόλου
5 Αρίων Ξάνθης
6 ΑΓΣ Ιωαννίνων

 

 

 

2007 – Λιβαδειά

Πρωταθλητής: Ηλυσιακός (5-0)

MVP: Γιάννης Αθηναίου (Ηλυσιακός).

Καλύτερη πεντάδα: Αθηναίου (Ηλυσιακός), Σλούκας (Μαντουλίδης), Θεοδωράκος (Ολύμπια Λάρισας), Σαρικόπουλος (Ολυμπιακός), Μπόγρης (Ηλυσιακός).

Πρώτος σκόρερ: Γιάννης Καραβασάνης 132 πόντοι (Ολύμπια Λάρισας).

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 Ηλυσιακός
2 Ολυμπιακός
3 Απολλωνιάδα
4 Μαντουλίδης
5 Λασσάνης Κοζάν.
6 Ολύμπια Λάρισας

 

 

 

2006 – Τρίκαλα

Πρωταθλητής: Έσπερος Καλλιθέας (4-1)

MVP: Δημήτρης Κατιάκος (Έσπερος Καλλιθέας).

Καλύτερη πεντάδα: Καραβασάνης (Ολύμπια Λάρισας), Ρουμελιώτης, Καραδολάμης (Άρης), Λαμπρόπουλος (Έσπερος Πάτρας), Κατιάκος (Έσπερος Καλλιθέας).

Πρώτος σκόρερ: Δημήτρης Κατιάκος 144 πόντοι (Έσπερος Καλλιθέας).

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
2 ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ
3 ΑΡΗΣ
4 ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ
5 ΠΑΠΑΓΟΥ
6 ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

 

 

 

2005 – Λιτόχωρο

Πρωταθλητής: ΜΑΣ Μαντουλίδης (5-0)

MVP: Δημήτρης Κατιάκος (Έσπερος Καλλιθέας).

Καλύτερη πεντάδα: Πετράκης (Ηράκλειο), Γιαννακίδης (Μαντουλίδης), Νοέας (Μαρούσι), Κατιάκος (Έσπερος Καλλιθέας), Τουντζιαράκης (Μαντουλίδης).

Πρώτος σκόρερ: Δημήτρης Κατιάκος 147 πόντοι (Έσπερος Καλλιθέας).

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
2 ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡ.
3 ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛ.
4 ΜΑΡΟΥΣΙ
5 ΗΡΑΚΛΕΙΟ
6 ΚΑΛΑΜΑΤΑ '80

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΦΗΒΩΝ

1968-69   ΑΟ Σπόρτιγκ (Αθήνα, Πάτρα, Θεσσαλονίκη).

1969-70   ΧΑΝΘ   (Αθήνα).

1970-71   ΧΑΝΘ   (Θεσσαλονίκη).

1975-76   ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας   (Λάρισα).

1977-78   Βυζαντινός ΑΟ   (Αθήνα).

1978-79   ΑΣ Άρης   (Λάρισα).

1979-80   ΑΟ Πρωτεύς Αθηνών  (Ιωάννινα).

1980-81   ΠΑΟΚ      (Λάρισα).

1981-82   ΑΜΣ Νέστωρ  (Τρίκαλα).

1982-83   ΑΟ Παγκρατίου  (Βόλος).

1983-84   Πανιώνιος ΓΣ   (Άρτα).

1984-85   Πανελλήνιος ΓΣ  (Καλαμάτα).

1985-86   ΓΣ Περιστερίου  (Καρδίτσα).

1986-87   Πανιώνιος ΓΣ  (Ηράκλειο)

1987-88   Πειραϊκός Σύνδεσμος  (Τρίπολη).

1988-89   ΑΣ Άρης

1989-90   ΠΑΟΚ

1990-91   ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών

1991-92   Απόλλων Πάτρας ΑΣ

1992-93   Πανιώνιος ΓΣ

1993-94   ΠΑΟΚ

1994-95   ΓΣ Ηρακλής

1995-96   ICBS Διεθνές Κολλέγιο

1996-97   ΓΣ Περιστερίου

1997-98   ΓΣ Ηρακλής

1998-99   ΑΟ Κεραυνός Λάρισας

1999-00   ΑΓΕ Χαλκίδας

2000-01   Απολλωνιάς Πάτρας ΑΣ

2001-02   ΠΑΟΚ

2002-03   ΑΕΚ

2003-04   Πανιώνιος ΓΣ

2004-05   Μαντουλίδης ΜΑΣ  (Λιτόχωρο).

2005-06   Έσπερος Καλλιθέας  (Τρίκαλα).

2006-07   ΑΟ Ηλυσιακός   (Λιβαδειά).

2007-08   ΑΟ Ηλυσιακός   (Κύμη).

2008-09   ΑΣ Άρης  (Αθήνα).

2009-10   ΜΑΣ Μαντουλίδης  (Θεσσαλονίκη).

2010-11   ΑΣ Άρης  (Τρίκαλα).

2011-12   Παναθηναϊκός ΑΟ  (Καβάλα).

2012-13   ΑΣ Άρης   (Πάτρα).

2013-14   Πανιώνιος ΓΣΣ  (Τρίκαλα).

2014-15   Παναθηναϊκός ΑΟ  (Πτολεμαΐδα).

2015-16   Παναθηναϊκός ΑΟ  (Καστοριά).

2016-17   ΑΣΕ Δούκα  (Κατερίνη).

2017-18   Ολυμπιακός ΣΦΠ  (Χερσόνησος Ηρακλείου).

2018-19   Ολυμπιακός ΣΦΠ  (Ελευθερούπολη Καβάλας).

 

2019-20                                     (Μαρούσι).

 

 proacad20 u18 panel prev100 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΣΤΟ 47ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ  

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ 47ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΕΦΗΒΩΝ - 

ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ   5/8 – 1η Αγωνιστική

  ΚΑΟΧ ΕΥΡΩΠΗ 87 -   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

15:00

  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -   ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

18:00

  ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ -   Π.Α.Ο.Κ.

21:00

ΠΕΜΠΤΗ   6/8 – 2η Αγωνιστική

  Π.Α.Ο.Κ. -   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

15:00

  ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ -   ΚΑΟΧ ΕΥΡΩΠΗ 87

18:00

  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -   ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

21:00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ   7/8 – 3η Αγωνιστική

  ΚΑΟΧ ΕΥΡΩΠΗ 87 -   Π.Α.Ο.Κ.

14:00

  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -   ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

17:00

  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -   ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

20:00

ΣΑΒΒΑΤΟ   8/8 – 4η  Αγωνιστική

  ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ -   ΚΑΟΧ ΕΥΡΩΠΗ 87

13:00

  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

16:00

  Π.Α.Ο.Κ. -   ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

19:00

ΚΥΡΙΑΚΗ   9/8 – 5η Αγωνιστική

  ΚΑΟΧ ΕΥΡΩΠΗ 87 -   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

10:00

  ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ -   ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

13:00

  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -   Π.Α.Ο.Κ.

16:00

 

 proacad20 u18 100

 

H "προμηθεϊκή" ατζέντα της εβδομάδας

 preseason20 supercup final peristeri 110   

 pro20 seasoncards 101  

popup academy promitheaspatras acad2020

7DAYS EuroCup20 rs draw 105

preseason20 esakedraw 101

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΦΗΒΩΝ

# ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ N H Π Ποσοστό Νικών
1 Α.Γ.Ε. ΖΑΚΥΝΘΟΥ. 0 0 0 0 0
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ ΑΣ. 0 0 0 0 0
3 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ. 0 0 0 0 0
4 ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ Α.Ε. 0 0 0 0 0
5 ΓΛΑΥΚΟΣ ΑΟ. 0 0 0 0 0
6 Ε.Α. ΠΑΡΑΛΙΑΣ. 0 0 0 0 0
7 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ. 0 0 0 0 0
8 ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ. 0 0 0 0 0
9 ΗΡΑΚΛΗΣ/ΓΕ ΠΥΡΓΟΥ. 0 0 0 0 0
10 ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΣ. 0 0 0 0 0
11 ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ. 0 0 0 0 0
12 ΠΑΝΑΧΑΪΚΟΣ ΑΟ 0 0 0 0 0
13 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014. 0 0 0 0 0

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΓΡΑΦΕΙΑ (Στο Προπονητικό Κέντρο του Προμηθέα στον Καστελλόκαμπο)

Address: Γερ. Σκλάβου 4

Ωράριο: 

Γραφεία ΚΑΕ: Δευτέρα - Παρασκευή 09:00 - 18:00

Προπονητικό Κέντρο: Δευτέρα - Κυριακή 09:00 - 22:00

Phone (ΚΑΕ): +30 2610 275820

Phone (Ακαδημιών): +30 2610 434536

Fax: +30 2610 625913

Email: info@promitheasbc.gr

 

Newsletter

Γραφτείτε στο newsletter για να λαμβάνεται τα τελευταία νέα
Please wait