paneppaid19 02101

Την πρωτιά στον Β΄ (Επαρχιακό) Όμιλο της Β΄ (Ημιτελικής) Φάσης του 46ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων (Final-6) ) που διεξάγεται στο κλειστό του Λέχαιου Κορινθίας και την πρόκριση στην Τελική Φάση στο Μέτσοβο (22-26 Ιουνίου) εξασφάλισε η Παιδική ομάδα του Προμηθέα που επικράτησε με 81-46 της ΑΓΕ Χαλκίδας και πλεονεκτεί στις πιθανές ισοβαθμίες. Η ομάδα του Ανδρέα Μελιγδή ολοκληρώνει σήμερα τις προσπάθειές της (13:00) κόντρα στον Α.Ο. Ερμιονίδας, που ηττήθηκε από τον Σ.Δ.Υ. Τρίπολης με 35-47.

Ακολουθούν τα φύλλα αγώνα, το πρόγραμμα και η βαθμολογία του Ομίλου.

 ibg19 gd02 425 

Αξίζει ν’ αναφέρουμε πως η Παιδική ομάδα του Προμηθέα έχει ήδη συμπληρώσει 5 χρόνια και 141 αγώνες αήττητη σε παιχνίδια ΕΣΚΑ-Η και Πανεπαρχιακού Ομίλου και είναι η μοναδική ομάδα που προκρίνεται για 5η σερί χρονιά σε Πανελλήνιο Παίδων, όπου κατέλαβε πέρσι την 3η θέση στο Πανελλήνιο Παίδων στο Αγρίνιο, ενώ είχε αναδειχθεί 2η το 2016 στα Τρίκαλα. Επιπλέον, εξασφάλισε την 9η συνεχόμενη πρόκριση σε Τελικά Πανελληνίου Πρωταθλήματος Υποδομών (Εφήβων ή Παίδων)!

E8nEnopl Paid Fil18112

Αναλυτικά: ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ – ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (U16)  81 – 46.

Τα δεκάλεπτα: 20-16, 50-31 (ημιχ.), 69-35, 81-46

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ (Μελιγδής): Οικονόμου 6, Λιόλιος 11 (1), Οικονομίδης 4, Νεόφυτος, Γοργότσης 5, Χατζούλης 6, Μαντζούκας 8, Αγγελής 15, Λάγιος 3, Μερμίγκης 7, Πλώτας 6 (2), Κολιός 10 (1).

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βελισσαράκος): Κυβετός 9 (1), Γιαννόπουλος 2, Τσουκαλάς, Χριστοδούλου, Γκογκορώσης 6, Σμπρίνης, Σοϊλέδης 3, Κουμπογιάννης, Τσότρας 4, Σκυριανός 2, Χοτζάλι 4, Ρίννης 16 (5).

 paneppaid19 01121 

 paneppaid19 prev erm101 

Αναλυτικά: Α.Ο. ΕΡΜΙΟΝΗΣ – Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ  35 - 47

Τα δεκάλεπτα: 6-12, 16-29 (ημιχ.), 30-39, 35-47

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ (Διαμαντόπουλος): Πουλής Ανδ. 7, Καλογιάννης 2, Πουλής Η., Ζώτος 3, Δημαράκης, Προσίλης, Μεντόζα, Ηλιάδης 5, Πουλής Αν. 12, Θυμαράς Θ., Θυμαράς Ι. 6.
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Χατζόπουλος): Σελίμης, Δάβρος, Καλδής, Μάρκος Ε. 2, Ζαχαριάς, Δήμου Α., Χατζόπουλος 28, Λαγομύτης 6, Ονούτσε, Καλομοίρης Σ 2, Αϊβαλής 5, Παπουτσής 4.

paneppaid19 prev sdy101

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του ομίλου του Λεχαίου:  

                                                  ΣΑΒΒΑΤΟ   15 ΙΟΥΝΙΟΥ

 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

17:00

 ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ

71 – 64

 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

19:00

 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

34 – 82

ΚΥΡΙΑΚΗ   16 ΙΟΥΝΙΟΥ

 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

16:00

 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 81 - 46

 ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ

18:00

 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

 35 - 47

ΔΕΥΤΕΡΑ   17 ΙΟΥΝΙΟΥ

 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

11:00

 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

 

 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

13:00

 ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ

 

 

 apon19paid1011

Η Βαθμολογία

Β΄  ΟΜΙΛΟΣ  Β΄  ΦΑΣΗΣ  46ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

Θ

ΟΜΑΔΕΣ

ΑΓ

Β

Ν

Η

ΔΙΑΦ

1

 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

2

4

2

0

163 – 80

2

  ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2

3

1

1

117 – 145

2

  ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

2

3

1

1

81 – 117

4

  ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ

2

2

0

2

99 – 118

 Roster U16 2018 102 

H "προμηθεϊκή" ατζέντα της εβδομάδας

 

preseason20 supercup final peristeri 110

       

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΔΩΝ

# ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ N H Π Ποσοστό Νικών
1 ΑΣΠ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 5 5 0 10 1.000
2 ΠΑΝΑΧΑΪΚΟΣ ΑΟ 5 5 0 10 1.000
3 ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ. ΑΟ. 5 4 1 9 0.800
4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ. ΑΣ 4 4 0 8 1.000
5 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ. ΑΟ/ABC. 5 3 2 8 0.600
6 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014. 5 3 2 8 0.600
7 ΕΣΠΕΡΟΣ. ΑΟΠΑ. 4 3 1 7 0.750
8 ΓΛΑΥΚΟΣ. ΑΟ 5 1 4 6 0.200
9 ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΣ. 5 1 4 6 0.200
10 ΑΓΥΙΑΣ ΑΕ. ΠΑΤΡΩΝ 4 1 3 5 0.250
11 ΗΡΑΚΛΗΣ/ΓΕ. ΠΥΡΓΟΥ 4 1 3 5 0.250
12 Ε.Α. ΠΑΤΡΩΝ 4 1 3 5 0.250
13 Α.Γ.Ε. ΖΑΚΥΝΘΟΥ. 5 0 5 5 0.000
14 ΟΛΥΜΠΙΑΣ. ΑΕΠ. 4 0 4 4 0.000

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΓΡΑΦΕΙΑ (Στο Προπονητικό Κέντρο του Προμηθέα στον Καστελλόκαμπο)

Address: Γερ. Σκλάβου 4

Ωράριο: 

Γραφεία ΚΑΕ: Δευτέρα - Παρασκευή 09:00 - 18:00

Προπονητικό Κέντρο: Δευτέρα - Κυριακή 09:00 - 22:00

Phone (ΚΑΕ): +30 2610 275820

Phone (Ακαδημιών): +30 2610 434536

Fax: +30 2610 625913

Email: info@promitheasbc.gr

 

Newsletter

Γραφτείτε στο newsletter για να λαμβάνεται τα τελευταία νέα
Please wait